Üle100€ tellimustel transport Eesti piires tasuta!

Külvamine

Kanepiseemet saab külvata olemasolevate teravilja külvimasinatega. Külvamiseks peab kasutama sertifitseeritud seemet, mis peab pärinema sertifitseeritud seemnemüüjalt.
Külvinorm sõltub sellest, mille jaoks kanepit kasvatatakse – seemnekanepi külvinorm on ligikaudu kaks korda madalam kiukanepi omast, olles siis vastavalt umbes 30 ja 65 kg/ha (konkreetne soovituslik number sõltub konkreetsest sordist (Desanlis, F., 2005)). Seda põhjusel, et hõredamalt külvatud seemnest kasvav taim haruneb rohkem jäädes ka madalamaks, kasvatab rohkem õisikuid ja seega annab ka rohkem seemnesaaki. Tihedalt külvatud taimed ei harune, andes ühtlaselt peenikese ja pika varre millest saab rohkem kvaliteetsemat kiudu.


Taimekasv vastavalt külvitihedusele

 Seemned tuleks külvata 2- 5 cm. sügavusele mulda, soovitatakse ka kerget rullimist, vältimaks kevadvihmade poolt põhjustatavat erosiooni (Callaway, J., C. 2004) ning parandamaks seemnete ja mulla vahelist kontakti (Barron, A., et al. 2003).

Optimaalne mullatemperatuur on 10°C juures, minimaalseks külviks sobivaks pinnase temperatuuriks loetakse 6°C (Barron, A., et al. 2003). Seemned hakkavad idanema 24-48 tunni möödudes, esimesed lehed peaksid ilmuma 5-7 päeva pärast külvamist. Varasema külvi puhul võib taime kasv pidurduda ja saagikus langeda (Messenger & Low, 1996 cit. Barron et al.2003).