Elustiili blogi Paljas Porgand kirjutab: Kanep meie toidulaual + retsept

Elustiili blogi Paljas Porgand kirjutab: Kanep meie toidulaual + retsept

Elustiili blogi Paljas Porgand kirjutab: Kanep meie toidulaual + retsept

Elustiili blogi Paljas Porgand usin eestvedaja Merilin Taimre kirjutab ilusasti ja selgelt lahti, mis on erinevate kanepitoodete omadused. Eriti toob ta välja kanepi kasulikkust: "Kanepi kasulike omaduste nimekiri on ilmselt üks pikimaid taimede hulgas, aidates paljude hädade vastu ja veelgi enam – ennetades haiguste teket."


Lisaks testib ta ka meie tooteid ning annab isiklikke soovitusi kuidas seemneid, õli ja kõike muud oma igapäevasel toidulaual kasutada. Merilin armastab kanepit salatites, smuutides ning seemned on vahepalaks või niisama maiustamiseks.

Noppeid kanepi erilise toitainete profiili kohta...

Rasvad - Kanepis leiduvad inimorganismile asendamatud alfalinoleenhape ja linoolhape. Oma suure polüküllastamata rasvhapete sisalduse poolest on kanep üks väheseid taimi, mis võrreldav rasvaste merekaladega.

Valgud - Kanepiseemnete valgusisaldus on umbkaudu neljandik nende kogumassist. Neis leidub rohkesti arginiini, histidiini ning väävlit sisaldavaid aminohappeid. Boonus: gluteenvalku nad ei sisalda, seega sobivad tarbimiseks ka tsöliaakiat põdevatele.

Süsivesikud - 
Kanepiseemned sisaldavad ligikaudu 10% süsivesikuid ja suhkrute osakaal on kõigest 2%.Seega enamus süsivesikute kogusest tuleb kiudainete sisaldusest, mis aitavad seedimist korras hoida.

Mikrotoitained - 
Kanepiseemned on hea kaaliumi, magneesiumi, fosfori, väävli ja kalstiumi allikas. Lisaks tasub nad eraldi ära märkida ka suurepärase tisngi ja raua allikana. Külmpressitud kanepiõli sisaldab rohkesti ka E- ja A- vitamiini.


Loe pikemalt Paljas Porgand blogist: “Kanep meie toidulaual + Retsept: Kanepiga woki-kitsejuustusalat“

Kommentaarid

Sinu kommentaar on alati teretulnud!

Kõigi kommenteerijate vahel loositakse välja 20 € kinkekaart. Igal kuul teavitame uue võitja.

Andke oma kommentaar

Kommenteerimiseks peate olema sisse loginud. Palun logi sisse või registeeru.

Teised tooted